Strona główna » Bieg Abstynenta. Foto

Bieg Abstynenta. Foto

by Świnoujście w sieci

Przy pięknej, słonecznej, i niemal letniej aurze przeprowadzona została w niedzielne południe
24. maja XXI edycja Biegu Abstynenta. Na trasie o długości 8km, wiodącej plażą od pływalni do molo w Ahlbecku i z powrotem pobiegło 38 zawodników.

Bieg Abstynenta _128_128
Bieg wygrał, jak przystało na jego nazwę, autentyczny abstynent – Robert Kopcewicz z Goleniowa, przed Remigiuszem Joppkiem i Łukaszem Jadachem, a wśród pań Benia Kusińska, przed Joanną Szczepaniak i Marią Salomonik.

34.Agnieszka Drzewiecka—————–1.03.33
35.Anita Pietras—————————–1.32.00(nordic walking)
Andrzej Pietras————————–1.32.00(nordic walking)

Bieg Abstynenta _168_168

Połowę dystansu pokonał kijkarz Karol Witkowski(54.16), a poza klasyfikacją pełny dystans Jan Dudziak(36.26). Małżeństwo Benia i Przemysław Kusińscy trasę pokonali na boso.
Zawody sędziowała Agnieszka Stój, obsługę foto sprawował Sebastian Błaż i Andrzej Pietras, a zabezpieczenie medyczne – Renata Kurowska. Zawody obserwował prezydent Paweł Sujka.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i okolicznościowe butony, a zwycięzcy (3 pierwsze panie i 3 pierwszych panów) puchary ufundowane przez ST HOL – wręczane przez jego prezesa Piotra Zgraję.
Biegów Abstynenta odbyło się 21, ale ST HOL obchodził swoje 30-lecie – gratulacje dla działaczy i członków stowarzyszenia od wszystkich biegaczy.